Kuidas oma ehte või kivide eest hoolitseda?

Kui tegu on ehtega, millel on kasutatud metallis vaheosasid, siis tuleks niiskust vältida. Kuna enamus inimesi teab peamise kivide puhastamise meetodina just vee kasutamist, siis peame siinkohal oluliseks rääkida ka natukene teistest variantidest.

Meie laeme enim on ehteid just täiskuu ajal ja paneme selleks puhuks enda ehted aknalauale laadima. Ideaalis kuskile sellisele aknalauale, kuhu paistab öö jooksul kuuvalgus kõige kauem peale. Mahalaadimist on parim teha just maapinnal.  Ehe või kivi tuleks panna mõneks ajaks lihtsalt maapinnale puhkama. Näiteks selleks ajaks, kui lähete aeda tööd tegema. Kui ilmad seda tegevust ei soosi, siis võite seda teha ka näiteks lillepotis, kuid ilmselgelt ei anna neid võrrelda. Lisaks võiks teha enda koju koht, kus ehteid hoiate. Võite teha endale näiteks öökapi peale kohakese, kuhu panete enne magaminekut oma ehte ja seal võiks olla kas mäekristalli-, ametüsti- või tsitriinikobar, mis aitab ehteid puhastada. Lisaks aitab seda tööd teha ka seleniidi kristall, mida leiate ka meie kodulehelt. Puhastamiseks kasutatakse ka palo santo ja/või salvei tossu või kellasid. Viimast kasutavad enim just kristalliterapeudid.

Kui teie ehtes pole kasutatud ühtki metallist vaheosa või vaheosad on 925 prooviga hõbedast, võite ehet puhastada ka voolava vee all. Võite erinevatest kirjandusallikatest leida, et seda tegevust võib teha ka kraanivee all, kuid meie seda ei soovita. Nimelt peamiselt seetõttu, et paljudes Eestimaa paikades kasutatakse joogiveena juba ümbertöödeldud vett, mis sisaldab endas erinevaid kemikaale, jääkaineid ja salvestunud infot. Parimaks oleks just allikavesi, kuid sobib ka voolav jõevesi. Puhastamine ja laadimine on üheltpoolt inimese enda sisetunde asi. Kui teie elus pole midagi tramaatilist toimunud ega ka mingeid tervisemuresid esinenud, siis ei pea kristallide puhastamise ja laadimisega liiale minema, vaid tunnetage ise, kuna seda teha tahate. Küll aga soovitame kord kuus täiskuuvalguses oma ehteid ikka laadida. Kui teil on kodus kristallaltar, kus hoiate rohkem erinevaid kive ja kui kodus on toimunud mingit tüüpi konfliktid, siis on kristallid esimesed, kes selle löögi enda peale võtavad, ja siis oleks puhastamine oluline.

NB! Kuna paljud tööd valmivad spetsiaalselt just Teile (näiteks suuruse muudatused) ja kuna tegu on naturaalsete kividega, millest igaüks on omamoodi unikaalne ja kordumatu, siis ei pruugi teie ehe olla just täpselt identne pildil olevaga. Erinevused on siiski vaevu märgatavad.

Kuidas valida ehet kingituseks?

Valimine on lihtne. Võite lähtuda selle inimese elus esinevatest muredest, terviseprobleemidest ja muust sellisest või siis juba lihtsalt selle inimese peale mõeldes, võite leida pildi pealt, et just see ehe meenutab teda. Oleme tegutsenud kuskil 7 aastat ja siiani pole ehte ostmine kingituseks kunagi probleeme tekitanud. Usaldage ennast!

Millises pakendis ehted Teieni jõuavad?

Iga ehte ja kivi pakendame ilusatesse kinkekottidesse, kus on iga kivi kohta kaasas ka pikem tekst, et saaks kõik ikka uuesti üle lugeda ja aegajalt meenutada.

Kuidas mõõta randmeümbermõõt?

Randmeümbermõõt tuleb mõõta kindlasti mööda nahka ja ilma varuta. Ideaalis võiks kasutada pehmet mõõdulinti, kuid kui see puudub, saab mõõta ka kasutades nööri või niiti. Kõige pealt mõõdate niidiga ümber randme pikkuse ära ja seejärel vaatate tavalise joonlaua peal, kui pikk tulemus tuli. Tulemus tuleb mõõta ilma varuta seetõttu, et kui ehet valmistan, siis mõõdan selle suurust kindlate anumate ümber ja arvestan juba ise omamoodi varu sisse, et oleks ehet mugav kanda.

Kuidas käib tellimustööde tegemine?

Kui teil on mõttes olnud mingi ehte kujundus või soovite endale just kindlate kividega ehet, siis andke sellest meie postkasti teada. Kas facebookis messages alla või emaili teel maarika@eurocsim.ee. Seal saate kirjeldada, millist ehet sooviksite ja leiame koos selle ideaalse lahenduse. Tellimustöid valmistame ka nii, et kui teil esinevad elus mingid mured või terviseprobleemid, siis võite seda kõike kirjeldada ja valime teile vajalikud kivid ise. Kujunduse osas saadame alati pilte ja kui on midagi, mida sooviksite muuta, siis teeme seda alati. Peaasi, et tulemus oleks ideaalne!

Komplekti koostamine – käevõru leitud aga kõrvarõngaid ja kaelakeed pole?

Kui te olete leidnud endale meelepärase käevõru, siis võite selle juurde lasta valmistada ka sobivad kõrvarõngad või kaelaehte. Selleks tuleks meile postkasti kirjutada.

Kuidas ja kuna töötubades osaleda?

Töötubade toimumise ajad kuulutame tavaliselt välja enda facebooki lehel ja siis tuleks endale laua ääres koht ette broneerida. Töötubades kasutame kõiki kive, kaunistusi ja vaheosasid, mida kasutame ise igapäevaselt. Kui aga saate endaga kaasa veel 3 inimest, siis korraldame töötoa vastavalt teile sobivatele aegadele. Lisaks võite näiteks enda kollektiivile tellida töötubasid ka teistes Eestimaa paikades. Sellisel juhul kirjutage meile postkasti ja arutame kõike täpsemalt.

Tellisin ehte, aga suurus on sai siiski vale..

Sellisel juhul kirjutage kohe meile. Saate saata ehte tagasi või astuda läbi meie töökojast (Otepää Vahtra 1 ja teeme suuruse parajamaks. Peaasi, et saaksite oma ehet uhkusega kanda.

Tahaksite tulla ehteid ja kristalle oma silmaga vaatama?

Osaleme eriti suve jooksul väga tihedalt erinevatel laatadel/messidel ja vastav info selle kohta ilmub meie facebooki lehel. Kive on võimalik vaatama tulla ka meie töökotta, mis asub Otepääl Vahtra 1 eramajas, kuhu on ehitatud eraldi töökoda. Täpseid lahtioleku aegasid meil pole, kuid selleks, et meile külla tulla, võite meile lihtsalt ette kirjutada või helistada 58500069. Oma silm on kuningas!